GONNELLI 1585 – Špičkové Extra panenské olivové oleje z Toskánska

 

Rodinná firma Gonnelli vyrába extra panenské olivové oleje už od roku 1585. Všetko sa však začalo už v roku 1426, kedy kúpili pozemky v oblasti Santa Tea a s nimi aj priľahlú lisovňu olivového oleja. Rodinný podnik Gonnelli predstavuje absolútnu špičku vo výrobe olivových olejov nielen v Taliansku, ale aj vo svetovom meradle. Pripisujú sa im primáty v oblasti rôznych technologických inovácií  lisovania olív a výrobných postupov, ktoré sa následne začali uplatňovať v celom odvetví.

 

  • skonštruovali prvú špeciálnu centrifúgu na spracovanie olivového oleja na svete.
  • spustili výrobu, fľašovanie a distribúciu olivového oleja, ktorý sa vyrába len z jednej odrody olív – takzvaný olej monocultivar.
  • medzi prvými začali bojovať proti falšovaniu pravého talianského olivového oleja vo svete a to inštalovaním jednosmerných bezpečnostných uzáverov na hrdlá fliaš, ktorý zabraňovali rôznym nekalým praktikám oklamať zákazníka.
  • v roku 2007 ako prvý výrobca olivových olejov v Európe zavádzajú systém určovania pôvodu olivového oleja, čo znamená, že podľa číselného kódu na etiketách viete určiť, kto, kedy a kde olivy vypestoval, ako boli spracované a kedy bol olivový olej nafľašovaný.

Pre dosiahnutie výnimočnej kvality je potrebné mať pod kontrolou celú výrobu od pestovania olivových stromov cez zber samotných olív, ich lisovanie, flašovanie oleja a jeho následnú distribúciu. Preto sa dnes rodina stará o 43 000 olivovníkov, ktoré rastú v nadmorskej výške od 300 do 700 metrov nad hladinou mora na planinách v okolí mesta Florencie až po pahorkatiny v oblasti mesta Siena. Jedná sa o rôzne druhy olivovníkov, ktoré sú pestované s certifikáciou BIO, čo znamená, že pri ich pestovaní sa nepoužívajú žiadne pesticídy, herbicídy a iné nežiadúce chemické látky. Vďaka rôznorodosti olivovníkov a dlhoročné skúsenosti so starostlivosťou o olivy firma Gonnelli vyrába rôzne druhy olivových olejov, ktoré sa od seba odlišujú svojími vôňami, farbami a chuťami.

V našej predajni nájdete viac druhov vynikajúcich olejov od tejto rodiny. Za absolutný hit považujeme tohtoročný, čerstvý, nefiltrovaný olej, ktorý sa ideálne kombinuje s bruschettou alebo surovou zeleninou. Taktiež u nás nájdete výberové oleje určené na ochutenie rybích špecialít, ktoré so svojou ovocno-bylinnou chuťou krásne doplnia jemnú štruktúru mäsa. Na teplú a studenú kuchyňu Vám odporúčame "Olio Extra Vergine di oliva Tradizionale". Má vyváženú chuť medzi horkými a pikantnými tónmi s jemnou dochuťou po čerstvej mandli. Výborne ochutí cestoviny, šaláty, surovú či varenú zeleninu. V našej predajni Vám veľmi radi odporučíme, ktorý typ oleja bude ten najvhodnejší pre uskutočnenie vašich gastronomických zážitkov.