Jablčná šťava pre gurmánov

 

Kohl sú neobyčajné jablčné šťavy z južného Tirolska. Idea tejto spoločnosti je tak jednoduchá, ako je dobrá. Zobrať jabľčka z doliny a začať ich pestovať v krásnom vysokohorskom prostredí. Pestujú sa 900 m.n.m. a je o ne naozaj dobre postarané. Od poctivého výberu odrôd, cez láskyplnú starostlivosť počas celého roku, až k poznaniu, že chuť a kvalita šťavy sú tvorené vtedy, kým jablká stále rastú na strome. Každá jedna odroda sa pestuje individuálne a ich textúra a chuť sú nezameniteľné

Kohl ponúka šesť čisto jablčných štiav a šesť cuvée vytvorených zo zmesi vysokohorských jabľk s ich dokonalými partnermi ako sú: bobule, ovocie alebo zelenina. Čisté nefiltrované šťavy sú zriedkavé potešenie, ktoré ste možno ešte neobjavili. Všetky ingrediencie, ktoré používajú sú najvyššej kvality a spracúvajú sa až keď sú naozaj dozreté.

O tom, že šťavy Kohl sú naozaj pre pravých gurmánov, hovorí aj ich krásne balenie, ktoré pripomína kvalitné víno a tiež niekoľko významných ocenení, ktoré sa im podarilo získať. "Pera d'Oro" alebo "Zlatá Hruška" je najvýznamnejšie ocenenie na európskej úrovni v oblasti štiav a je udeľovaná každoročne pri príležitosti výstavy Ab Hof, vo Wieselburgu v Rakúsku.

V roku 2013 získali najvyššie ocenenie "pera d'oro" za šťavu Jonagold. Okrem toho vyhrali tri zlaté medajle za čučoriedkovú, mrkvovú a čiernu bazu, dve strieborné za Pinovu a Rubinette a dve bronzové medajle išli pre Elstar a čierne ríbezle.

V našom showroome nájdete široký výber v malých aj veľkých fľašiach. Najlepšie si ich vychutnáte správne vychladené z vysokého pohára, ktorý im dodá úplne iný rozmer. Vo svete ich nájdete len v naozaj kvalitných bottegách a špecializovaných obchodoch. Ak ich raz ochutnáte, len ťažko sa budete vracať ku komerčnej šťave. 

Nižšie si môžte bližšie prečítať o jednotlivých druhoch, ktoré nájdete aj u nás.

Pinova: Vznešená

Výborná chuť s vyváženou kyslosťou. Šťava je lisovaná zo zrelých, ručne zberaných horských jabľk z odrody Pinova. Jablká z tejto odrody majú rôzne veľkosti, pravidelný tvar, pevné telo a dlhú stonku. Odporúča sa k ľahkým predjedlám a k syrom s modrou plesňou ako napríklad gorgonzola.

Jonagold: Elegantná

Intenzívna jablčná chuť so stopami sladkého ovocia. Elegantná a hodvábna. Lisovaná z ručne zberaných vysokohorských jabľk odrody Jonagold, čo je kríženec odrôd Jonathan a Golden Delicious. Pôvodom z Ameriky, ale teraz už dobre usídlená aj v Európe. Jablká majú jemne žltkastú farbu a šťavy majú stredný až vysoký obsah cukru a kyslosti. Odporúča sa k ľahkým jedlám, krémovým syrom a dezertom.

Rubinette: Rôznorodá

Plná a výrazná chuť jablčnej šťavy, svetložltej farby, obohatená o elegantné a čerstvé tóny. Lisovaná z ručne zberaných vysokohorských jabľk odrody Rubinette. Šťava kombinuje to najlepšie z ich rodičovských línii -  z matkinej strany sladkosť z odrody Golden Delicious a z otcovej strany príjemnú tradičnú chuť jablčnej odrody Cox Orange z Anglicka. Odporúča sa k špargli, grilovanej zelenine a rybám.

Rouge: Rebel

Lisovaná z ručne zberaných vysokohorských jabľk, ktoré majú nie len povrch červený, ale aj dužinu a šťavu. Červené sfarbenie vzniká z vysokého pigmentu, ktorý má detoxikačné účinky a posilňuje imunitný systém.Nie len kvety, ale aj listy a dokonca aj kôra sú červenej farby. S plnosťou chuti a nízkym obsahom cukru, vytvárajú osviežujúcu jemne kyslú chuť. Odporúča sa ako aperitív, k ázijskej kuchyni a k zeleninovým terinám.

Birne: Bonnie a Clyde

Táto šťava kombinuje jablko a hrušku, aby vytvorila neprekonateľnú dvojicu chutí. Deriváty šťavy, štruktúra a charakter pochádzajú zo slnka vyzretých horských jabľk, ktoré taktiež prinášajú nadčasovú eleganciu. Jablčná šťava tvorí 80%, ale hrušky sú tam evidentne prítomné. Na vôňu je hruška rozlíšiteľná, v pohári a v ústach je chuť guľatá,zamatová a plná. Napriek tomu, že jablká a hrušky sú úplne rozdielne, v tomto prípade tajomstvo úspechu tvorí ich kombinácia. Odporúča sa k predjedlám, údenému mäsu, k čokoláde a k dezertom.

Karotte: Rómeo a Júlia

Dva rozdielne svety. Jeden rastie na stromoch a potrebuje slnko a vietor. Druhý rastie pod zemou, kde je vlhko a tma. V tomto prípade má táto kombinácia šťastnejší koniec než pre nešťastne zamilovaný Shakepearovský pár. Chuť a farba mrky je dominantná, zatiaľ čo vysoký podiel jabľk dodáva bohatstvo chuti a štruktúru. Odporúča sa k zelenine a k silným výrazným rybím tanierom.

Marille: 

V tomto cuvée sa stretáva jablčná šťava so šťavnatými marhuľami. Sofistikovaný pomer jablka a marhule vytvára zaujímavú sladkú chuť a jemnú kyselkavosť, ktoré pôsobia osviežujúco. Táto šťava vám pripomenie modrú oblohu a teplé letné dni. Odporúča sa k pikantným rybím tanierom, jahňaciemu mäsu a k vyzretým syrom.

Johannisbeere: Harry a Sally

Čierne ríbezle a jablko sú úplne rozlišné a napriek tomu sa spoja do dokonalej harmónie. Toto cuvée ukazuje ako môže vzniknúť niečo kompletne nové spojením jednotlivých elementov. V tejto šťave farbu prenechávajú jablká čiernym ríbezliam. Sladkosť jablka vyrovnáva jemnú kyslosť čierneho ríbezlia a spolu vytvárajú osviežujúcu, silnú chuť, ktorá dlho doznieva. Odporúča sa k jemným predjedlám,slanine, k syrom a klobásam.

Heidelbeere: Sophia a Carlo

Farba nočnej oblohy a vášnivá chuť, to sú čučoriedky, ktoré v spojení s jablkami vytvárajú nezameniteľnú kombináciu. Hlboká a vášnivá chuť tmavo fialovej farby s individuálnym charakterom prináša sladkosť jabľk a chuť po zemi, ktorá vychádza z čučoriedok. Zamatová a silná chuť. Odporúča sa k tmavému mäsu, ťažkým syrom a klasickým masovým tanierom.

Holunder: Elvis a Priscilla 

V tomto cuvée je iba jediný víťaz - čierna baza. V spojení s vysokohorskými jablkami je baza silný hráč. K tomu aby baza dominovala jablčnej šťave stačí len málo avšak jablká vytvárajú štruktúru, priehľadnosť a dodávajú sladkosť  Spolu vytvárajú komplexnú chuť. V minulosti sa strom čiernej bazy považoval za strom šťastia, ktorý ochraňuje ľudí od chorôb a diabla. Odporúča sa k divine, jahňaciemu mäsu a hydine.