Ručne vyrábané nože z Talianska

 

Staroveké mesto nožov Scarperia bolo založené Florentskou republikou 8. sptembra 1306. Od tohto dátumu sa vždy prejavoval talent ľudí žijúcich v tomto meste k tvorbe zvláštnych vyrezávaných nožov. Tento talent Scarperiu preslávil po celom svete.

Tradícia siaha až do 15.storočia keď prví majstri nožiari zverejnili stanovy, ktoré už vtedy hovorili o ochrane a organizovaní výrobného procesu a obchode s nožmi. Prvé stopy rodiny Saladini vedú do polovice 19.storočia a odvtedy generácie nožiarov nasledujú rodinnú tradíciu a výrobu nožov s tou istou vášňou ako kedysi.

Toto dedičstvo je jasne vidieť v štýle v ich kovaných nožoch, vo výbere vysoko-kvalitných materiálov s dôrazom na každý detail a taktiež v ich inovatívnom prístupe,čo umožňuje podniku sa rozvíjať a hľadieť do budúcnosti.

V skutočnosti, tým že dokázali skombinovať rodinné dedičstvo s ich citom pre dizajn a povedomým o moderných potrebách trhu dokázali rozšíriť vlastnú produkciu s celou radou ponúk. Coltelleria Saladini ponúka okrem ich tadičnej série nožov aj širokú škálu kuchy

S radosťou Vám oznamujeme, že Pane&Olio sa stalo výhradným distribútorom tejto talianskej značky exkluzívnych nožov pre Slovensko. Teší nás, že môžme zastupovať takúto významnú svetovú značku s filozofiou,ktorá nám je veľmi blízka. Originálne produkty vyrábané ručne z najkvalitnejších materiálov. V našom showroome sa môžte informovať o kolekciách a cenách a taktiež už zopár nožov môžte nájsť na priamy predaj.