Láska k vareniu a gastronómii traduje v našej rodine roky. Už náš starý otec Mauro spolu so svojim bratom, pomáhal v otcovej bottege, obchodovať s toskánskym vínom, šunkami a syrmi. Bývali blízko Florencie v toskánskom regióne, o ktorom sa hovorí, že má jednu z najlepších kuchýň na svete.

My si ho pamätáme ako vždy stál v kuchyni, smial sa nad jeho obľúbenou knihou od Pellegrina Arthusiho a vymýšľal nové recepty. (Mimochodom, tú knihu máme dodnes. Je celá pokrčená, použitá a špinavá od jedla.)

Niekde tu, sa asi začala rozvíjať naša vášeň pre gastronómiu, keď sme pozorovali starkého, ako sa s jedlom zabáva a učí nás talianskej kuchyni a tradíciám. 

Náš otec Mauro mal k vareniu tiež vždy pozitívny vzťah. Naučil nás pravidlám stolovania a dôležitosti stretávania sa pri jednom stole, kedy má rodina možnosť rozprávať sa o svojich životoch, snoch a plánoch. Ukázal nám aké je dôležité poznať dobré produkty a využívať našu fantáziu.

Talianska kuchyňa nám už teda prirodzene prirástla k srdcu a práve toto všetko nás priviedlo k nášmu vlastnému projektu Pane & Olio.

Sme dvaja súrodenci Marco a Beata a odhodlali sme sa prezentovať a šíriť taliansku gastronómiu, tak ako ju poznáme my. Chceme ukázať, že jedlo je dôležitou súčasťou nášho každodenného života, a preto je opodstatnené venovať mu dostatočnú pozornosť.

Spolu s našim strýkom Lucom, ktorý je veľký gurmán, alebo buon gustaio, ako sa hovorí v Taliansku, sme priviedli naše sny k realite. Luca je veľký jedák a cestovateľ. Svoju vášeň už stihol posunúť na najvyššiu úroveň, keď sa spojil s úžasným kuchárom Marcom Stabile. Spolu dokázali priviesť reštauráciu Ora d’Aria k prvej hviezde Michellin.

My traja (Luca, Marco a Bea) sme vytvorili v Bratislave showroom, v ktorom budeme prezentovať našu filozofiu, cez unikátny koncept, kde sa spojí predaj potravín s kaviarňou, bistrom a aperitív barom v autentickom talianskom duchu.

Sme pripravení učiť sa a posúvať naše sny dopredu. Dúfame, že našu vášeň k jedlu sa nám podarí preniesť aj na vás, a že sa u nás budete cítiť príjemne a vždy sa k nám radi vrátite.

Cucinare è una forma d'amore